Online işiniz için bir domain adı almak, online olma yolunda atılmış önemli bir adımdır. Web adresiniz online kimliğiniz olacağı ve online varlığınız olarak tanınacağı için şirketinizin ismini taşıyan domain adını tescil ettirmek önemlidir. Özellikle e-ticaret siteleri ve kurumsal web siteleri açısından, marka ya da e-ticaret sitesi adını taşıyan domain almak, tüketicilere güven verir. Marka imajı ve marka algısı açısından domain ve marka ismi bir yol üzerinde tescil ettirilmesi gereken iki unsurdur.

Kurumsal domain adı ya da e-ticaret sitesi adı alırken en sık kullanılan com, com.tr, net ve org gibi uzantı varyasyonlarını da satın almanız gerekmektedir. Aksi halde marka adınızı kullanan başka kişiler online varlığınıza zarar verebilir ve marka itibarınızı zedeleyebilir. Domain sorgulama ve domain alma bu açıdan özellikle kurumsal markalar açısından dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Kurumsal domain firması Marvepa ile iletişime geçerek domain alma ve domain tescil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online varlığınız bizim için önemli ve değerlidir…