Ticari ve hizmet markalarının takip edilmesi, markanız, marka isminiz veya logonuz üzerinde koruma sağlar. Markanızı tescil ettirmek kadar marka izleme yaptırmak da önemlidir. Çünkü, marka tescili yaptırdıktan sonra, sizinkine benzeyen ve sizi taklit eden yeni bir marka ortaya çıktığında bundan haberiniz olmaz. Fakat marka takip bunu önler ve marka tescilden önce hareket etmenizi sağlar.

Marvepa, özel bir marka takip yazılımı olan MARKSOFT ile  düzenli olarak tüm benzer markaları tespit eder ve olası ihlaller konusunda sizi uyarır. Marka tescil ve takip konusunda uzman Marvepa; size, markalarınızı hukuksal boyutlarda savunma imkanı tanır ve haksız rekabet ortamını ortadan kaldırmayı hedefler.

Marvepa, marka hak sahibinin ticari hayatındaki haksız rekabet ortamının oluşmasını önlemek için tescil başvurusu yaptığı markayı koruma altına alır. Marka tescil işlemi tamamlandıktan sonra ise marka imajını ve prestijini korumak için marka izleme hizmeti verir. Böylece benzerlik ve yakın benzerlik içeren marka kayıtlarına zamanında müdahale ederek markanızın taklit edilmesini engeller.

Markanın tescile konu edilmesinin  ardından marka değerlerinin belli bir bilinirliğe ulaşmasını sağlamak  hedeflerimiz arasında olduğu gibi bu başarıyı dinç tutabilmek ve devamlılığını sürdürebilmek adına, Marvepa, markayı en kaliteli şekilde sizin adınıza izleme yöntemiyle koruyacaktır.