İK Yönetim Danışmanlığı

ANASAYFAİK Yönetim Danışmanlığı

İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı, şirketlerin insan kaynakları süreçlerini etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir. Marvepa Danışmanlık’ın insan kaynakları yönetimi alanında uzmanlaşmış profesyonel iş ortakları, şirketlere stratejik insan kaynakları yönetimi ve insan kaynaklarının önemli fonksiyonlarının tasarımı konusunda rehberlik eder, süreçleri optimize eder ve en iyi uygulamaları benimsemelerine yardımcı olurlar. 

İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı, bir organizasyonun en değerli varlığı olan insan kaynaklarını etkili bir şekilde yönetmek ve geliştirmek amacıyla bir dizi hizmet sunar.

Hizmet Kapsamı

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Danışmanlığı 

Marvepa Danışmanlık’ın insan kaynakları yönetimi alanında uzmanlaşmış profesyonel iş ortaklarından oluşan insan kaynakları danışmanları, şirketlerin genel stratejik hedefleriyle uyumlu bir stratejik insan kaynakları yönetim danışmanlığı hizmeti sunmaktadırlar.

Organizasyon Tasarımı Danışmalığı

İşletmelerin gelecek planları ve hedefleri ile uyumlu bir organizasyon yapısının nasıl olması gerektiği üzerine çalışmalar yapılan bu danışmanlıkta, kısa, orta ve uzun vadeli planlara uygun olarak bütüncül bir stratejiyle organizasyon tasarımı yapılmaktadır.

Performans Yönetimi Tasarımı

İşletmelerin çalışan performansı ve toplam kurumsal performansının ölçülerek, kurumsal hedeflerle uyumluluğunun tespitinin yapıldığı etkili ve güncel performans sisteminin kurgulanmasına yönelik danışmanlık hizmetidir.

Kariyer Yönetimi Tasarımı

Kariyer yönetimi, İşletmelerdeki iş pozisyonlarında görevli bireylerin, bu görevlerinden alacakları terfi ve bu terfilere istinaden oluşacak yeni hakedişlerinin düzenlendiği, yapılandırılmış bir kurum içi kariyer haritalama sistemidir. Marvepa Danışmanlık’ın insan kaynakları yönetimi alanında uzmanlaşmış profesyonel iş ortakları olan insan kaynakları danışmanları tarafından işletmenize özel etkili ve yeni nesil kariyer yönetimi süreçleriyle artık siz de kuruluşunuz içindeki kariyer yönetimi süreçlerini kurgulayabilirsiniz.

Değişim Süreç Yönetimi

Şirketin yönetim kurulundaki değişiklikler, şirketin el değiştirmesi veya şirket birleşmesi durumlarında, eski ile yeni dönem arasındaki bağın etkili bir şekilde kurulması ve yeni dönemde işletmenin karlılık odaklın yeniden yapılanması süreçlerinin kurgulanıp uygulandığı teknik bir süreç yönetim hizmetidir.

Değerlendirme Süreç Tasarımı

İşletmeler varlıklarını, farklı disiplinlerden alanında uzman işgörenler sayesinde sürdürürler. Bu uzmanların her birinin organizasyona dahil edilmesi farklı süreçlerle takip edilmelidir. Çünkü her uzmanlık, farklı şekillerde değerlendirilmeye tabi tutularak, bireyin organizasyona uygunluğu tespit edilmelidir. Marvepa Danışmanlık’ın insan kaynakları yönetimi alanında uzmanlaşmış profesyonel iş ortakları sayesinde, işletmenize uygun işe alım değerlendirme süreçlerinizi kurgulayabilirsiniz.

İşveren Markası Süreç Tasarımı

İşletmelerin temel amacı, hedeflerine doğru ve emin adımlarla ilerlemektir. Bunu gerçekleştirmek için de güçlü ve işletme hedefleri ile uyumlu çalışanlara sahip olması gerekir. İşveren markası, işletmelerin hem mevcut çalışanların korunmasını, hem de arzuladıkları iş gücünü organizasyona gelmesini teşvik edecek marka değeri yaratan, başarılı işveren imajı çizen bir süreçtir. İşveren markası, etkili ve işinde uzman kaliteli işgörenlerin organizasyona ilgi duymasını sağlayan önemli bir insan kaynakları markalaması sürecidir.

Eğitim ve Atölyeler

Uygulamalı Liderlik Gelişimi Atölyesi

Karizmatik Liderlik Atölyesi

Organizasyonel Uyum Atölyesi

Motivasyon Yönetimi Atölyesi

Öz Kontrol ve Farkındalık Atölyesi

Yeni Nesilde İşe Alım Atölyesi

İK Uygulamaları Eğitimleri

Kuruluşa Özel Tasarım Eğitimler

Kimler İçin Önemlidir? 

Startuplar (Yeni Kuruluşlar)

Pazardaki yeni faaliyet gösteren farklı sektörlerden işletmelerin genellikle insan kaynakları departmanı kurmak için yeterince bütçeleri yoktur. Bu nedenle uygun bütçelerle insan kaynakları danışmanlık hizmeti alarak etkili insan kaynakları süreçlerine sahip olabilirler.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ’ler)

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler genellikle sınırlı insan kaynakları departmanlarına sahiptir. İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı, bu işletmelerin insan kaynakları süreçlerini optimize etmelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olur.

Yeniden Yapılanma Sürecinde Olan Şirketler

Şirketlerin büyüme, birleşme veya yeniden yapılanma gibi dönemlerinde, insan kaynakları danışmanlığı süreçleri düzenlemelerine ve uyum sağlamalarına yardımcı olabilir.

Stratejik Büyüme Hedefleri Olan Şirketler

Hızla büyüyen şirketler, insan kaynakları stratejilerini ölçeklendirmek ve işgücü planlamasını doğru şekilde yapmak için bu tür danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilirler.

İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı, şirketlerin rekabet avantajı elde etmelerine, çalışan memnuniyetini artırmalarına ve stratejik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan kapsamlı bir hizmet sunar. Bu danışmanlık, günümüz iş dünyasında sürekli değişen ve gelişen ihtiyaçlara uyum sağlamak isteyen şirketler için önemli bir araçtır.

Eğer sizde Marvepa Danışmanlık ve iş ortakları tarafından sunulan İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı’ndan faydalanmak ve işletmenizin sürdürülebilir bir şekilde büyümesini sağlamak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN

BİZİ ARAYIN

(+90) 536 250 00 35

(+90) 536 883 79 98

WHATSAPP

(+90) 536 883 79 98

E-POSTA

info@marvepa.com

Adres

Cüneytbey Mh. Kuva-i Milliye Cd. No:13/7 Cumaovası İş Merkezi. Menderes / İzmir

error: İçerik koruma altındadır, kopyalanamaz!